Aktuális

Zenés pódiumelőadás Jókai Anna életművéből 2024. október 15-én 19.00-tól.

Az est folyamán a fellépők párbeszéd formájában idézik meg Jókai Anna életművét. Az egymásba fűződő részletek alapját az Átvilágítás című önéletrajzi regény képezi.

Helyszín: Bajor Gizi Színészmúzeum

Szerkesztette: Tallián Mariann
Előadják: Tallián Mariann és Lázár Balázs Artisjus-díjas színművészek, valamint Antal Gábor zongoraművész....

A Magyar Írószövetség szeretettel vár minden kedves érdeklődőt Mezey Katalin Örökség című verseskötetének bemutatójára, 2024. június 25-én kedden, 17.00-tól a Benczúr Ház dísztermébe!

Helyszín: 1068 Budapest, Benczúr utca 27.

Közreműködnek: Tallián Mariann és Lázár Balázs Artisjus-díjas színművészek.

 

Mindenkit szeretettel várunk a „KEDVES BÁTYUSKÁM!” Várkonyi Nándor és Weöres Sándor barátsága levelezésük tükrében című dokumentumkötetünk bemutatójára! A bemutató 2024. június 18-án, kedden 15 órára a Börzsöny utcai FSZEK Fiókkönyvtárban (1098 Budapest, Börzsöny utca 13.) lesz!

Az eseményen közreműködnek: Mezey Katalin költő, a kötet szerkesztője, Dr. Pataki Viktor irodalomtörténész és Tallián Mariann színművész.
A rendezvény végén a kiadó könyveiből ...

Zenés pódiumelőadás

Az est folyamán a fellépők párbeszéd formájában idézik meg Jókai Anna életművét. Az egymásba fűződő részletek alapját az Átvilágítás című önéletrajzi regény képezi. Az előadásban Antal Gábor zongoraművész saját jazz zenei szerzeményeit adja elő.
Fellépnek: Tallián Mariann és Lázár Balázs, Artisjus-díjas színművészek, Antal Gábor zongoraművész.

Időpont: június 7. péntek...

Véget ért a 2024. április 2–5 között Sárváron megrendezett, 47. Kárpát-medencei Középiskolás Irodalmi Pályázat és Tábor! 

A díjazottak névsora:

VERS
Arany         Maróti-Agóts Mátyás, Budapest,
Ezüst            Horváth Flóra, Budapest, Nagy Benedek Máté, Szeged,
Bronz        Csáki Botond Benjámin, Budakalász,  Farkas Lilla, Abaújszántó, Száraz Boldizsár, Budapest, Szegzárdy-Csengery...

Előadással egybekötött beszélgetést hallhattak a résztvevők 2024. március 18-án a Hegyvidéki Kulturális Szalonban - a Magyar Széppróza Napja alkalmából. A prózaszínházi darabot, amely Mezey Katalin Kossuth-díjas szerző munkáiból készült, Tallián Mariann és Lázár Balázs Artisjus-díjas színművészek adták elő.

Az esemény beszámolója itt olvasható:

https://www.irodalmijelen.hu/2024-mar-23-0910/ismernek-teged...

Feliratkozás Front page feed csatornájára

Ajánló

Sarkady Mária 1933. március 22-én született Budapesten. Édesapja kertész volt, többször is elköltöztek, végül 1962-ben érettségizett. Munkahelye nem támogatta egyetemi törekvéseit, később felmondott, szabadúszó újságíróként dolgozott tovább és meséket írt. 1966-ban teljesült a vágya: felvették egyszakos nappali tanulónak az ELTE-re.

Dudás Sándor Tápiógyörgyén született, majd Budapesten könyvkötő szakmát szerzett és nyomdai alkalmazottként helyezkedett el. Innen jelentette meg költeményeit különböző folyóiratokban, antológiákban, önálló verseskötetekben. Munkásságát, életének legfontosabb fordulatait és állomásait születésétől jelenlévő siketsége befolyásolta. Habár az olvasással kezdetben nehezen boldogult, már tizenhárom éves korától verseket írt. Kicsi korában szájról olvasva tanult meg beszélni, édesanyja rengeteget foglalkozott vele.

Avar Judit magán énektanár, 2011-ben megjelent egy cikke a Parlando folyóiratban Az énektanulásról címmel. Csupán a cikket olvasva is nyilvánvalóvá válhat bárkinek, hogy az énektanítás számára nem csupán hivatás, hanem igazi szenvedély, művészi kifejezési forma is egyben. Képes meglelni mindenben és mindenhol a zenét, és pontosan tudja, mennyire része mindennapjainknak, mennyire meghatározó a kultúránkban. Személyesen is találkoztam vele néhányszor: egyik alkalommal a villamos után futottunk. Kifulladva ziháltam, ő pedig egyből a helyes légzést kezdte tanítgatni nekem.

2018 november 27-én tartották meg a Széphalom Könyvműhely szervezésében Jókai Anna Szegény Sudár Anna című regényének bemutatóját a Duna Palotában – a nyolcadik kiadásét.

A mű 1987-ben készült el, de egy évet még várni kellett a megjelenésére, 1988-ban már Magyar Örökség Díjjal tüntették ki.

„…nemsokára lőcstelen, ló nélküli szekerek száguldoznak majd az utakon, nem húzza ló, mégis szalad. Lösznek vasparipák, a nagy fehér ló szügyig jár a vérbe, össze lösz fűzve dróttal a világ. A gyerökeink mög majd látják a vasmadarakat röpülni.” – jövendöli a Teknyőkaparó Jámborné Balog Tünde Különös tartományában. Megjövendölték: hamarosan be is következik az első világháború, követi a második és örökre megváltozik minden.